Önümüzdeki aylarda Türkiye’nin saklı bölgelerini keşfetmeye ne dersiniz? Pamukkale & Ege’nin Saklı Köyleri Turu, Tatil Dükkanı aracılığıyla katılabileceğiniz, üç gece dört gün süren en güzel serüvenlerden bir tanesi olarak göze çarpıyor ve bu yazımızda, turumuzu enine boyuna sizler için inceleyeceğiz.

Pamukkale Travertenleri - Genel 3

Siz de, sevdiklerinizle ya da tek başınıza, uzman rehberler eşliğinde, Türkiye’nin en güzel bölgelerini görmek, el değmemiş köylerinde bir süre huzur bulmak ve unutulmaz anılar biriktirmek isterseniz, bize katılabilirsiniz. Ayrıca, Belgrad – Sofya Turu: Ekonomik ve Eğlence Dolu! Başlıklı içeriğimiz de, yurtdışı turu ilgililerinin bir göz atması gerekenlerden! Hazırsanız, turumuza dair incelemelere başlayalım.

Bir Bakışta Pamukkale & Ege’nin Saklı Köyleri Turu

Sonbahar Tatili - Alaçatı

Uzun uzun tura dair incelememizi okumayı tercih etmiyorsanız, sizin için aşağıda kısa bir özet geçtik. Ancak elbette gün gün nerede olduğumuzu öğrenmek, serbest zaman olanakları ve gezilip görülecek yerler için göz atmanızda fayda görüyoruz.

 • Üç gece dört gün sürecek serüvenimiz boyunca, Ege’nin daha önce adını bile duymadığınız pek çok köyünü görecek, doğanın ortasında huzur dolu anlar yaşayacağız.
 • 2019 boyunca, üç farklı tur programımız mevcut, dolayısıyla müsait olduğunuz en uygun zaman diliminde, bize katılmanız mümkün.
 • Turumuz, lüks otobüsler ve konforlu konaklama seçenekleri dahilinde sürecek.
 • Serbest zamanlar boyunca, hem gece hayatını hem de görmek istediğiniz farklı yerleri görebilirsiniz.

Ne Zaman Başlıyor?

Seferihisar - Tekne

Tatil Dükkanı tarafından organize edilen Pamukkale & Ege’nin Saklı Köyleri Turu, 2019 boyunca üç farklı program sunuyor.

 • 19 Eylül – 22 Eylül 2019
 • 10 Ekim – 13 Ekim 2019
 • 17 Ekim – 20 Ekim 2019

Yukarıdaki tarihlerden en müsait olduğunuz dönemde bizlere katılabilirsiniz.

Gün Gün, Neredeyiz?

İzmir Gezi Rehberi - Konak Meydanı

Gelelim, gün gün nerede olduğumuza. Turumuz, İzmir Saat Kulesi konumunda başlıyor.

Birinci Gün: Yola Çıkış & Pamukkale

Pamukkale Travertenleri - Antik Havuz 1

Turumuza Kıbrıs’tan katılmak isteyen konuklarımızla Ercan Havalimanı içerisinde check-in işlemlerini gerçekleştiriyor ve yetkilimiz eşliğinde 07:45’te İzmir’e uçuyoruz. İzmir’e vardığımızda, takriben 09:05 gibi kokartlı rehberimiz eşliğinde, beş saatlik bir yolculuğa çıkıyor ve Pamukkale’ye gidiyoruz. Hiç şüphesiz her köşesi ayrı bir doğa harikası olan Pamukkale’de, mutlaka göreceğimiz yerler arasında Travertenler mevcut.

Travertenlerden hemen sonra, rotamızı Antik Havuz’a ve Hierapolis Antik Kenti’ne çeviriyoruz. Bu muhteşem yapıları da gördükten sonra, son olarak Pamukkale’nin mineral açısından zengin kırmızı sularını da ziyaret etmeyi ihmal etmiyoruz. Gezi sonunda, güzel bir akşam yemeği ile günü bitirip, Denizli’de otellerimize yerleşiyoruz.

İkinci Gün: Birgi – Ödemiş – Tire – Şirince

Ekim Ayı Tatil Önerileri - Şirince Pazar

Pamukkale & Ege’nin Saklı Köyleri Turu, ikinci gününde Ege’ye dair güzel bir gezi ile devam ediyor. Sağlam bir kahvaltıdan hemen sonra, yola çıkıyor ve ilk olarak Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Burası, Ege’nin en eski camiilerinden bir tanesi olmakla birlikte, minberi, pencere kanatları ve tasarımı ile muhakkak görülmesi gerekenlerden.

Camii ziyaretimizin hemen ardından, rotamızı Birgi Çakıroğlu Konağı’na çeviriyoruz. Birgi’nin en güzel yapılarından biri olan, temeli haricinde tamamen ahşapla döşenen bu konağın ahşaplarının tamamı, Venedik’ten getirilmiş. 18. Yüzyıl mimarisinden ilham alınarak tasarlanan bu konakta, göz alıcı işlemeler ve oyma işçilikleri görülebilir. Konak gezimizin hemen sonrasında, Birgi’de gezmeye ve diğer konakları görmeyi sürdürüyoruz.

Birgi ziyaretimizden sonra, Ödemiş Köyü gezeceğimiz yerlerden bir diğeri. Kısa bir yolculukla vardığımız Ödemiş içerisinde, huzurlu bir saatten sonra, yolumuz Tire’ye düşüyor. Tire’de, aynı zamanda öğle yemeği molası veriyor ve meşhur köftesini tadıyoruz.

Öğle yemeğinden sonra, Tire gezimiz başlıyor. Burada, tarihi camiiler ve yapılar, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Yürüyerek yaptığımız gezide, yönümüzü Kent Müzesi’ne çevirmeyi de ihmal etmiyoruz.

Tire gezimizden sonra, ikinci günümüzün son lokasyonu olan Şirince’ye doğru yola çıkıyoruz. Eski Rum evleri, şarapları, dar sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken, tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz adı gibi şirin bu köyde; keyifli saatler geçireceğiz. Turumuzun ikinci günü, Şirince sonrasında Gümüldür noktasında tamamlanıyor.

Üçüncü Gün: Urla – Alaçatı

Çeşme Koyları - Alaçatı

Turumuz kapsamında üçüncü günümüz, Gümüldür’de bulunan otelimizde güzel bir sabah kahvaltısından hemen sonra başlıyor. Rotamız, İzmir’in en popüler iki noktasına, Urla ve Alaçatı’ya yöneliyor. Urla’da, görülmesi gereken yerlerden biri olan Klazomenai antik kentinden kalan Zeytinyağı İşliği Müzesi’ni keşfediyoruz. Zeytinyağının yüz binlerce yıllık tarihini, rehberimizden dinledikten sonra; Ege Denizi’nde bilinen en eski tersanelerden birine doğru yola çıkıyoruz.

Yol üzerinde Tanju Okan Parkı’nı da kısa bir ziyaretten hemen sonra, Türkiye’nin ilk Slow Food köyü Germinyan’a gidiyoruz. Çeşme’de bulunan bu köy, ülkemizde kültürel lezzetleri korumayı hedefleyen ilk ve tek bölge.

Germinyan sonrası ise, günün ana rotasını devam ettirip Alaçatı’ya doğru gidiyoruz. Alaçatı’da, rengarenk sokaklarda attığımız turlar ve keyifli saatlerin ardından, serbest zaman imkanınız da bulunuyor. Konaklama ise, buradaki otelimizde yapılıyor. Dilerseniz, akşam düzenlenecek mangal parti etkinliğine de katılabilmeniz ve eğlenceli saatler yaşayabilmeniz mümkün!

Dördüncü Gün: Seferihisar – Sığacık

Seferihisar - Genel

Sabah kahvaltımızın hemen ardından, turumuzun son gününe geçiş yapıyoruz. Son gün, gezeceğimiz yerler arasında Türkiye’de Citta Slow unvanına sahip tek bölge olan Seferihisar bulunuyor. Citta Slow, yaşamanın kolay, zahmetsiz olduğu kentlere verilen unvanlardan biri.

Seferihisar’ı doya doya gezdikten sonra, rotamızı son yılların en popüler noktalarından Sığacık’a çeviriyoruz. Sığacık’ta, Teos Marina konumu, gezilecek yerler arasında yer alıyor. Sonrasında ise, serbest zaman imkanınız mevcut. Serbest zaman sonrasında, turumuzun sonuna geliyor ve havaalanına doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

3 gece 4 gün sürecek Pamukkale & Ege’nin Saklı Köyleri Turu kapsamında, fiyata dahil hizmetlerimiz aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • 3 Gece 4 gün, lüks otellerde konaklama imkanı.
 • Alandan otele lüks araçlarla transferler.
 • Gidiş – Dönüş uçak biletleri.
 • Rehberlik hizmeti.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Çevre gezileri.
 • Çiftler için özel oda süslemesi.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Turumuz kapsamında fiyata dahil edilmeyen hizmetler ise aşağıdaki gibi listeleniyor:

 • Konsept dışında alacağınız tüm yiyecek ve içecekler.
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Öğle yemekleri.
 • Pamukkale giriş ücreti.
 • Özel harcamalarınız.

Genel Yorum

Pamukkale Travertenleri - Genel 1

Siz de, 2019’a veda ederken Ege’nin saklı köylerinde güzel bir keşif gezisi yapmak isterseniz, Tatil Dükkanı ile 3 gece 4 gün Pamukkale & Ege’nin Saklı Köyleri Turu organizasyonuna katılabilir, harika bir serüven, unutulmaz anılar yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, uygun olduğunuz tarihi belirleyerek tatil hattımızı aramanız!

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here