Malatya’nın son yıllardaki en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi de Derende İlçesi’ndeki Tohma Vadisi’nde yer alan Kudret Havuzu. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören Kudret Havuzu, sıcaktan bunalan konukların serinlemesi için hizmet veriyor. Tohma Vadisi’nin muhteşem doğası ve şifalı termal suları ile dikkat çeken Kudret Havuzu, kayalıklardan gelen suların farklı derinliklerdeki 3 havuzu doldurmasıyla meydana gelmiş.

Birçok hastalığın tedavisinde destekleyici görev üstlenen şifalı termal sular Kudret Havuzu’nun en büyük özelliklerinden bir tanesi. Tohma Irmağı’ndan farklı bir kaynaktan gelen termal havuz sularının sıcaklığı her mevsim 22 derecedir. Misafirlere her türlü hizmetin sunulduğu Kudret Havuzu’nda soyunma odalarından kilitli eşya dolaplarına kadar birçok hizmet bulabilirsiniz.

Kudret Havuzu bünyesinde bulunan 3 havuzun derinlikleri 80, 120 ve 150 cm’dir. Havuzun hemen giriş bölümünde bulunan kafeteryada yiyecek-içecek hizmetleri veriliyor. 2019 yılı itibarı ile Kudret Havuzu giriş ücretleri 12 yaş altı 6,5 ve 12 yaş üstü misafirler için 13 TL’dir. İşte Tohma Vadisi ve Kudret Havuzu’ndan muhteşem kareler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here