Ekonomik bir yurt dışı turu mu arıyorsunuz? Tatil Dükkanı güvencesiyle 3 gece 4 günlük Belgrad-Sofya Turu 129 Euro’dan başlayan fiyatlarla sizleri bekliyor. Lüks otobüslerle gerçekleşecek turda Sofya ve Belgrad’ın en önemli kültür ve eğlence merkezlerini gezebileceksiniz.

Belgrad-Sofya Turu - Genel

Eğer daha uzun süreli bir yurt dışı turuna katılmak istiyorsanız, daha önce kaleme aldığımız Tatil Dükkanı ile 4 Gece 6 Gün Yunanistan! başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Kendinizi sadece Avrupa ile sınırlamak istemezseniz dünyanın dört bir yanına uzanan birbirinden farklı turlarımızı Yurt Dışı Turlar sayfamızdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Ne Zaman Başlıyor?

Belgrad-Sofya Turu - Belgrad Nehir

Ekonomik olmasının yanında gezilecek kültür merkezleri açısından da bir o kadar zengin olan Belgrad-Sofya Turu tam 7 farklı tarihte düzenlenecek. Haziran ayından Aralık ayına kadar olan süreçteki tur tarihleri şu şekilde:

 • 5 Haziran 2019 – 8 Haziran 2019
 • 12 Temmuz 2019 – 15 Temmuz 2019
 • 10 Ağustos 2019 – 13 Ağustos 2019
 • 26 Eylül 2019 – 29 Eylül 2019
 • 24 Ekim 2019 – 27 Ekim 2019
 • 19 Aralık 2019 – 22 Aralık 2019
 • 29 Aralık 2019 – 1 Aralık 2020

Siz de hem ekonomik hem de dolu dolu bir yurt dışına katılmak istiyorsanız, size en uygun tur tarihini seçebilir ve Belgrad-Sofya Turu sayfamızdan gerekli bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tur Programı ve Detaylar

Belgrad-Sofya Turu - Belgrad Merkez

İstanbul kalkışlı Belgrad-Sofya Turu’nda Aziz Sava Katedrali’den Petrovaradin Kalesi’ne kadar birçok önemli tarihi ve kültürel merkezi keşfetme şansı yakalayacağınız bu ekonomik turun detayları şu şekilde:

1. Gün – İstanbul – Belgrad

Belgrad-Sofya Turu - Belgrad Gece

Tura katılan misafirlerimizi akşam saat 21.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi’nden saat 21.30’da, Mecidiyeköy Bambi Cafe önünden saat 22.00’de, Bakırköy Ömür Plaza önünden ve 22:30’da Beylikdüzü Marmara Park AVM önünden seyahat edeceğimiz lüks otobüslerle alarak yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşarak gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ile Bulgaristan’a geçiş yapıyoruz. Daha sonra da Plovdiv ve Sofya üzerinden Sırbistan’a yol alıyoruz.

2. Gün – Belgrad

Belgrad-Sofya Turu - Manzara

Turun ikinci gününde sabah saatlerinde canlılığın ve hareketliliğin sembolü, Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıyoruz. Bu özel şehirde yapacağımız panaromik şehir turunda, Aziz Sava Katedrali, Bin yıl anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Panoramik yürüyüş turumuz ardından Knez Mihailova Caddesi’nde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme Belgrad’daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek müzikli ve eğlenceli Sırp Gecesi programına katılarak hem Sırp mutfağını yakından tanıma, hem de Balkan ezgileri eşliğinde keyifli bir gece geçirebilirler. (45 € | Fiks Menü Yemek & 2 İçki) Dileyen misafirlerimiz, sabahın ilk ışıklarına kadar Belgrad’ın meşhur gece hayatında keyifli zaman geçirebilirler.)

3. Gün – Belgrad – Voyvodina

Turumuzun üçüncü gününde sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmek için misafirlerimize tam gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Voyvodina – Karlofça & Novisad Turuna katılabilirler. (50 €) Bu turumuzda Sırbistan’ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922’ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar.

Belgrad-Sofya Turu - Sofya Merkez

Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapelini de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’nın meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını izleyebilirsiniz. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehrin keyfini çıkarabilmek için vereceğimiz serbest zaman ardından Belgrad’daki otelimize dönüş ve geceleme yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, sabahın ilk ışıklarına kadar Belgrad’ın meşhur gece hayatında keyifli zaman geçirebilirler.

4. Gün – Belgrad – Sofya – İstanbul

Belgrad-Sofya Turu - Müze

Turumuzun dördüncü ve son gününde sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası 08.00’de otelden ayrılıyor ve Sofya’ya yol alıyoruz. Öğlen saatlerinde Sofya’ya varışımızın ardından, öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında yapacağımız şehir turunda; Banyabaşı Camii, St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Başbakanlık ve Parlemento Binaları, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Sofya Üniversitesi ve Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla Bulgaristan Kapitan Andreovo ve Kapıkule sınır kapılarından geçerek Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Sonrasında yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla İstanbul’a ulaşıyoruz ve turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Belirtilen Otellerde Konaklama (2 Gece Oda Kahvaltı)
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Rehberlik Hizmetleri (Türkçe)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Bahşişler
 • Ekstra Turlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Vize Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here