Kayak merkezleri beyazın ihtişamıyla büyülüyor! Peki bu merkezleri uzaydan görmek nasıl bir tecrübe olurdu? Tatil Dükkanı, dünyanın en ünlü kayak merkezlerinin uzaydan çekilmiş fotoğraflarını sizler için derledi.

11. Big Sky, Montana

kayak-otelleri-space-big-sky-montana

Güney Montana’da Rocky Dağları üzerinde kurulu olan Big Sky Resort, yerden 2200 metre yükseklikte! Dağ bisikleti parkuları da bulunan bölgede ayrıca, vahşi yaşam alanıyla bilinen Yellow Stone Ulusal Parkı da ye alıyor.

10. Breckenridge, Kolorado

kayak-otelleri-space-breckenridge-colorado

Rocky Dağları’nın eteklerindeki Breckenridge kasabası, kayak merkeziyle ünlü bir bölge. Eski bir maden bölgesi olan kasaba, Breckenridge Ulusal Tarihi Bölge adı altında korumaya alınmıştır. Kayakseverlerin sıklıkla ziyaret ettiği kasaba, tam anlamıyla bir kayak merkezi!

9. Cerro Catedral, Arjantin

kayak-otelleri-space-cerro-catedral-argentina

Andes bölgesinin Bariloche Gölü’nden yaklaşık bir saat uzaktaki Cerro Catedral, Arjantinli kayakseverlerin en çok tercih ettiği merkezlerden bir tanesi. 2010 yılında çekilen bu fotoğraf, Gutierrez Gölü’nün batı kıyılarına bakan kısmını yansıtıyor.

8. El Colorado, Şili

kayak-otelleri-space-el-colorado-chile

Şili’nin en ilgi çeken kayak merkezi El Colorado, Santiago’ya da en yakın kayak bölgesi olarak dikkat çekiyor. Tres Valles Kayak Alanı ile bir adım öne çıkan El Colorado, büyüleyici bir güzelliğe sahip!

Kayak yapmak için belki Şili çok uzak, ancak ülkemizde de doğal güzellikleri ve donanımlı tesisleriyle misafirlerini ağırlamayı bekleyen çok sayıda kayak otelleri bulunuyor. Tatil Dükkanı üzerinden rezervasyonunuzu yaparak kayak keyfini yaşayabilirsiniz.

7. Jackson, Wyoming

kayak-otelleri-space-jackson-wyoming

Jackson Hole, Amerika’nın batı yakasının en iyi kayak merkezlerinden biri olarak biliniyor. En çok tercih edilen merkezlerden biri olan tesis, Grand Teton Ulusal Park’ı ile büyük bir alanı paylaşıyor. 2013 yılında uzaydan çekilen bu fotoğrafta tesisin kayak pistleri dikkat çekiyor.

6. Mammoth Dağı, Kaliforniya

kayak-otelleri-space-mammoth-california-s

Kaliforniya’nın en ünlü kayak merkezi Mammoth Dağı, bölgenin de en çok kar yağışı alan noktası! yerden 3,362 metre yükseklikte bulunan tesis, çok geniş kayak pistlerini bünyesinde bulunduruyor. Bu yüzden Amerika’nın batı kıyısında kayak yapmak isteyenlerin adresi de genellikle burası oluyor.

5. Matterhorn, İsviçre

kayak-otelleri-space-matterhorn-switzerland

Avrupa’nın kayak cenneti İsviçre’nin göz bebeği Alpler, misafirlerini olağanüstü doğasıyla büyülüyor. Matterhorn Ski Paradise kayak merkezi, 358 km’ye uzanan pistleri ve 54 liftiyle yılın her mevsiminde kayak yapılabilen bir merkez!

4. Paradiski, Fransa

kayak-otelleri-space-paradiski-france

Avrupa’daki en ünlü kayak merkezlerinden bir tanesi de Paradiski! Fransa’nın Graier Alpleri bölgesinde yer alan tesis, ülkenin ilk ulusal parkı Vanoise National Park’ın yanı başında uzanıyor. Bölge, her yıl kayak yapmak isteyen turistlerle dolup taşıyor!

3. Telluride, Kolorado

kayak-otelleri-space-telluride-colorado

Kolorado’daki eksi bir maden kasabası olan Telluride, Amerika’da kayakseverlerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer alıyor. San Juan Dağları üzerine kurulu tesis, kış döneminde büyük ilgi görüyor.

2. Thredbo, Avustralya

kayak-otelleri-space-thredbo-australia

Avustralya’nun güney doğunda yer alan dağ köyü Thredbo, aynı zamanda kıtanın da en önemli kayak merkezi! Kosciuszko Ulusal Parkı’nın yanı başındaki tesis, ülkenin en yüksek dağı Mt. Kosciuszko’nun üzerine inşa edilmiş!

1. Whistler, B.C.

kayak-otelleri-space-whislter-bc

Soğuk iklimiyle ünlü Kanada’nın British Columbia bölgesindeki Whistler Blackcomb kayak merkezi, ülkenin en ünlü tesislerinden biri olarak gösteriliyor. 2010 Kış Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapan bölgede kayak olanakları en üst seviyede. Bu ayrıcalıklı tesis, Kuzey Amerika’nın en uzun devam eden lift sistemine sahip!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here