Tatil Dükkanı Blog’dan herkese merhaba! Kahve sever misiniz? Çünkü seviyorsanız ve İstanbul semalarında yaşıyorsanız, sizlere önümüzdeki ay için harika bir önerimiz var! İstanbul Coffee Festival, 2019’da altıncı kez düzenleniyor ve kahve severleri dört günlük muhteşem bir deneyime davet ediyor. Bu yazımızda sizler için, program detaylarını, katılımcıları, festival boyunca karşılaşacağınız pek çok aktiviteyi ve bilet fiyatlarını sunacağız.

Siz de önümüzdeki ay Türkiye’nin en iyi tatil bölgelerinden birinde değil de, İstanbul’da iseniz; eğlenceli birkaç gün için gitmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, tatil bölgelerine gidememekten yakınıyorsanız, Hafta Sonu Kaçamağı İçin İstanbul’un Jakuzili Otelleri başlıklı içeriğimize göz atmayı da unutmayın!

Nerede, Ne Zaman?

İstanbul Kahve Festivali, altıncı yılında yeniden Küçükçiftlik Park’ta düzenleniyor. Dünyaca ünlü markaların katıldığı, aktivitelerin bol olduğu bu festival, dört gün boyunca, günde iki seans şeklinde organize edilmiş. 19-20-21-22 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşecek festivalde, her gün farklı seanslarda farklı programlar yer alıyor.

Kimler Katılıyor?

Festivale, dünyaca ünlü markalar ve Türkiye’den bağımsız kahve markaları katılım gösteriyor. Özellikle son yıllarda ülke çapında artan üçüncü dalga kahve mekanları, festivalin gözbebekleri. Eskişehir, Ankara ve daha pek çok şehirde bulunan popüler mekanların stantlarını festival alanında görebilirsiniz. Kahvecilerin dışında, elbette canlı performanslar ve konser organizasyonları için de ünlü sanatçılar festivalde boy gösterecek.

Neler Oluyor?

İstanbul Coffee Festival günleri, yukarıda da belirttiğimiz gibi her gün iki farklı seans ile gerçekleştiriliyor. Birinci seans, genellikle saat 10:00 ila 14:00 arasında gerçekleşiyor. Birinci seanslar süresince, pek çok aktivite programına rastlayabilirsiniz. İkinci seansların en dikkat çeken özelliği ise, gece partilerini içermesi. Kısaca festival boyunca nelerle karşılaşabileceğinize tek tek göz atalım.

Seminerler

Dünyaca ünlü baristalar ve Türkiye’nin en ünlü mekanlarının profesyonel personellerinden kahve hakkında bir şeyler dinlemek ve detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, festival boyunca seminerler sizleri bekliyor.

Panel ve Atölyeler

Festivalin bir diğer içeriği ise elbette panel ve atölyeler. Kahvenizi kaç şekilde hazırlayabileceğinizi, hangi aromaları kullanabileceğinizi, yöreleri ve dahasını merak ediyorsanız; tüm bunların yanında atölyelerde pratik yapmak isterseniz, panel ve atölye saatleri sizler için biçilmiş kaftan.

Konserler

Küçükçiftlik Park’ta sadece kahve kokusu ile değil, aynı zamanda bolca eğlence ile de mest olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Yeni Türkü, Gripin gibi Türkiye’nin en iyi gruplarının yer aldığı konser etkinliklerinde; bu yıl da sürpriz konuklar sizleri bekliyor. İkinci seans biletleri sayesinde, after party konser etkinliklerine katılım sağlayabiliyorsunuz. Birinci seans biletlerinde ise after party ayrıcalığı bulunmuyor.

İstanbul Coffee Festival 2019 Bilet Fiyatları

Son olarak, bilet fiyatlarına da değinmekte fayda var. İstanbul Kahve Festivali bilet fiyatları, 2019’da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi günden güne değişiklik gösteriyor. Çünkü program ve etkinlik doluluk oranı günden güne değişiyor. Her gün katılım sağlamak isterseniz, kombine bilet seçeneğiniz de mevcut.

19 Eylül Perşembe, yani festivalin ilk günü için bilet fiyatları:

  • Birinci seans: 25 TL
  • İkinci seans: 30 TL
  • Tam gün: 45 TL

20 Eylül Cuma günü için bilet fiyatları:

  • Birinci seans: 35 TL
  • İkinci seans: 50 TL
  • Tam gün: 70 TL

21 Eylül Cumartesi ve 22 Eylül Pazar günü için bilet fiyatları:

  • Birinci seans: 50 TL
  • İkinci seans: 60 TL
  • Tam gün: 100 TL

Hafta sonu için ayrıca Fast Track, yani sıra beklemeden hızlı geçiş ayrıcalığına sahip biletleri de satın alabiliyorsunuz. Her bilet tipi için Fast Track ücreti +20 TL şeklinde belirlenmiş.

Son olarak, İstanbul Coffee Festival 2019’un kombine bilet fiyatı, 300 TL. Kombine biletlere hem Fast Track hem de after party etkinliklerinin dahil olduğunu hatırlatalım.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here