Eylül ayının gelmesiyle birlikte yaprakların rengi kahverengiye, havalar da sıcaktan soğuğa dönüyor. Ancak yaz mevsiminin sona ermesine rağmen Eylül ayında tatil yapmanın keyfi bir başka güzeldir. Tatilcilerin şehirlerine dönmesi, uçak biletlerinin ucuzlaması ve doğal güzellikler içinde sessiz ve huzurlu bir tatil…

Bu yüzden Eylül ayında tatil yapmak sessizlik ve huzur arayanlar için biçilmiş kaftan! Türkiye’nin En Sakin Tatil Kasabaları başlıklı yazımızı okuyarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda, sizler için Eylül ayında Türkiye’de tatil yapılabilecek merkezleri derledik. İşte sizin için seçtiğimiz Eylül ayının tatil rotası…

7Bardakçı Koyu, Bodrum

Türkiye'nin En Güzel Koyları - Bardakçı Koyu

Yaz aylarında dolup taşan Bodrum, Eylül ayının gelmesiyle birlikte çok daha farklı bir görüntüye bürünüyor. Tatilcilerin ayrılması ve yaprakların kahverengiye dönmesiyle birlikte harika bir tatil merkezi olan Bodrum’u Eylül ayında da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bardakçı Koyu tertemiz denizi, bölgenin karakteristik özelliğini yansıtan beyaz evleri ve büyüleyici doğasıyla turistlerin en çok tercih ettiği merkezlerden bir tanesi! Bardakçı Koyu’nun bir diğer önemli özelliği de Türk sanat müziği duayeni Zeki Müren’in güneşlenip yüzdüğü koy olması.

Salmakis  Resort Spa
Türkiye/Muğla/Bodrum
Ultra Herşey Dahil
99
tripadvisor 2479 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
320 TL
Rezervasyon

6İçmeler, Marmaris

Marmaris Gezi Rehberi - İçmeler Plajı

Yeşille mavinin eşsiz uyumunu gözler önüne seren Marmaris, Eylül ayında ayrı bir güzel. Marmaris’in İçmeler Koyu, eşsiz doğasıyla büyülüyor. Marmaris’in merkezinden sekiz kilometre uzaklıkta bulunan İçmeler, aynı zamanda ilçenin de en tanınmış plajlarından biri. Marmaris’in konaklama konusunda da en çok tercih edilen noktalarından biri olan İçmeler’in olağanüstü denizi Eylül ayında sizi kendine hayran bırakacak.

Grand Yazıcı Club Marmaris Palace
Türkiye/Muğla/Marmaris
Herşey Dahil
89
tripadvisor 2242 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
600 TL
Rezervasyon

5Ölüdeniz, Fethiye

Türkiye'nin En Güzel Plajları - Ölüdeniz

Eylül ayında tatil yapabileceğiniz en güzel merkezlerden bir tanesi de Ölüdeniz şüphesiz! Türkiye’nin en güzel ve en temiz plajlarından bir olan Ölüdeniz, Eylül ayında yoğunluğun azalmasıyla birlikte doğayla baş başa kalabileceğiniz olağanüstü bir yere dönüşüyor. 2006 yılında dünyanın en güzel plajı seçilen Ölüdeniz, bilinenin aksine durgun bir göl değil. Sürekli yenilenen suyu ve tertemiz deniziyle Ölüdeniz, her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Eylül ayında etrafınızı saran yeşil ve önünüzdeki masmavi deniz, sizleri farklı bir boyuta taşıyacak.

4Kaş, Antalya

Eylül Ayında Türkiye'nin Tatil Merkezleri - Kaş

Kaş, ulaşması zor olmasına rağmen sürekli tatilinizi geçirmek isteyeceğiniz bir yer olacak. Sakinliği ve eşsiz doğasıyla akıllara kazınan Kaş, olağanüstü denizi ve yeşilliklerle çevrili  doğasıyla sizlere huzurlu bir tatil sunuyor. Eylül ayında daha da sakin bir yapıya bürünen ve huzurunuza huzur katacak Kaş’ı bir kez de Eylül ayında ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

La Kumsal Hotel
Türkiye/Antalya/Kaş
Oda Kahvaltı
94
tripadvisor 302 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
150 TL
Rezervasyon

3Ilıca, Çeşme

Eylül Ayında Türkiye'nin Tatil Merkezleri - Ilıca

Ege’nin masmavi suları Eylül ayında da sizleri bekliyor. Yaz aylarında kalabalık ve yoğunluk Eylül ayı geldiğinde yerini sessizliğe ve doğal güzelliklerle dolu huzurlu bir tatile bırakıyor. Çeşme’nin Ilıca bölgesi, Alaçatı kadar ünlü olmasa da diğer tatil merkezlerinden farklı bir özelliğe sahip. Deniz suyunun içinde sıcak su kaynakları bulunan Ilıca Halk Plajı, özellikle eklem rahatsızlıklarına iyi geliyor. Eylül ayında kalabalığın çok azaldığı Ilıca da tatil yapabileceğiniz çok özel bir merkez.

Radisson Blu Resort & Spa Çeşme
Türkiye/İzmir/Çeşme
Yarım Pansiyon
86
tripadvisor 1470 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
324 TL
Rezervasyon

2Side, Antalya

Kurban Bayramı Tatil Önerileri - Side Sahil

Eylül ayında güney sahillerinde özel bir tatil düşünüyorsanız, listenize almanız gereken yerlerden bir tanesi de Side olmalı. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve benzersiz plajlarıyla misafirlerine huzurlu bir tatil sunan Side, Eylül ayının gelmesiyle çok daha sessiz ve sakin bir tatil merkezine dönüşüyor. Eğer huzurlu, sessiz ve sakin bir tatil yapmayı planlıyorsanız, Eylül ayında Side’de tatil yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Son olarak Eylül ayında tatil yapılabilecek merkezlere Kıbrıs’ı ekledik. Yurt dışı olmasına rağmen yurt içinde herhangi bir tatil beldesine gitme mesafesinde olan Kıbrıs, Eylül ayında da tatil yapmak için en cazip merkezlerden biri tabii ki!

1Gazimağusa, Kıbrıs

Eylül Ayında Türkiye'nin Tatil Merkezleri - Gazimağusa

Eylül ayının gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları yavaş yavaş düşmeye başlasa da, Kıbrıs’ın sıcacık kumsallarında ısınabilir ve Akdeniz’in masmavi sularında kendinizi şımartabilirsiniz. Tatil cenneti adanın en önemli merkezlerinden Gazimağusa; lüks otelleri, eşsiz doğası ve muhteşem deniziyle sizlere beklentilerinizin ötesinde bir tatil sunuyor. Eylül ayında yoğunluğun azalmasıyla huzuru daha fazla hissedebileceğiniz Gazimağusa’yı da tatil rotanıza eklemeyi unutmayın.

Nuh'un Gemisi Deluxe Hotel Spa
Kıbrıs/Gazimağusa/Bafra
Ultra Her Şey Dahil
88
tripadvisor 1994 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
543 TL
Rezervasyon

 

Eğer günübirlik tatil yapabileceğiniz merkezleri keşfetmek istiyorsanız, Günübirlik Kaçabileceğiniz Tatil Yerleri adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here