Uzakdoğu’nun en popüler merkezlerinden Bangkok ve Pattaya’yı en uygun fiyatlarla keşfetmeye hazır mısınız? Tatil Dükkanı güvencesiyle düzenlenen Emirates Hava Yolları ile 5 gece 7 günlük Bangkok & Pattaya Turu kişi başı 599 Euro’dan başlayan fiyatlarla konuklarını bekliyor. Vize gerektirmeyen bu egzotik tura 4 farklı tarihte katılarak Uzakdoğu’nun en popüler merkezlerini sevdiklerinizle birlikte doyasıya gezebilirsiniz.

Tatil Dükkanı Blog’ta, bu yazımızda, en ekonomik Bangkok ve Pattaya turu kapsamında görebileceğiniz merkezler, konaklayacağınız tesisler, düzenlenecek turlar ve çok daha fazlası hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ek olarak, Tatil Dükkanı ile Orta Avrupa Turları başlıklı yazımızı okuyarak Tatil Dükkanı Avrupa Turları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer hazırsanız Emirates Hava Yolları ile Bangkok Pattaya Turu’nu incelemeye başlayabiliriz.

Gün 1: İstanbul – Dubai – Bangkok

Uzakdoğu’nun gizemli dünyasını keşfetmek için tur yolculuğumuz Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Kontuarı önünde saat 13.00’te buluşarak başlıyor. Bilet ve bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra Emirates Havayolları’nun EK120 sefer sayılı uçuş ile saat 15:30’da Dubai’ye doğru yola çıkıyoruz ve yerel saatle 21:00’de Dubai’ye ulaşıyoruz. Buradan da yine Emirates Havayolları’nın EK374 sefer sayılı uçuşuyla saat 22:30’da Bangkok’a uçuyoruz.

Gün 2: Bangkok

Dubai’den uçuşumuzu tamamladıktan sonra sabah 08:00’de Bangkok Havalimanı’na ulaşıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra panoramik bir şehir turu yapmak için Bangkok şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Bu özel tur kapsamında Oturan Buddha Heykeli ve Stupa’ları izliyoruz. Tur daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland Kralı’nın Bangkok’taki malikanesini geziyoruz. İsteğe bağlı olarak, katılım ücreti 15 Euro olan “Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı” turuna çıkıyoruz. Bu tur dahilinde Tayland’ın en büyük deniz mahsülleri restoranlarından birine gidiyoruz ve günlük deniz mahsüllerinden seçim yaparak istediğimiz şekilde pişiriterek muhteşem bir akşam yemeği yiyoruz. Bu keyifli yemeğin ardından Bangkok’un meşhur gece pazarı PatPong’a gidiyoruz. Burada Çin stili ve Tayland stili ünlü markaların taklit ürünlerini satın alabilirsimiz. Barlar sokağı ve alışverişin ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Gün 3: Bangkok

Otelde alacağımız kahvaltının ardından misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimizlerimizle “Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna çıkıyor. Bu tur kapsamında dünyaca ünlü Siam ikizleri’nin doğduğu Samut Songkram kasabasında özel bir Hindistan cevizi çiftliğini geziyoruz. Tay halkının Hindistan cevizini nerelerede kullandığını öğreniyor ve Hindistan cevizi ağacından yapılmış hediyelik eşyalardan satın alıyoruz. Burada orkide bahçesini de gezdikten sonra Tay stili teknelerin hareket ettiği limana geliyoruz. Teknelerdeki yerimizi aldıktan sonra yarım saatlik egzotik uzakdoğu manzaralarını izleyeceğimiz tura başlıyoruz. Daha sonra ise dünya ünlü Yüzen Çarşı’ya ulaşıyoruz. Nehirde yüzün kanoların içinde kurulan pazarı gezip bu özel yerde öğle saatlerine kadar alışveriş yapıyoruz. Yüzen çarşı gezimizi tamamladıktan sonra bölgenin en önemli yılan çiftliklerinden birine uğarayarak kobra ve piton yılanlarıyla yapılan şovları izliyoruz. Bangkok’a dönüş yolunda ağaç oymacılığının en seçkin örneklerini bulabileceğiniz ağaç oyma atölyelerini geziyoruz. Daha sonra konaklayacağımız otel dönüş yapıyoruz. Aruz eden konuklarla “Siam Niramit Show & Asiatique Riverfront Gece Pazarı” turu yapıyoruz.

Gün 4: Bangkok – Pattaya

Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra Tayland’ın tatil ve eğlence merkezi Pattaya’ya doğru yola çıkıyoruz. Pattaya’ya gidiş yolumuz üzerinde özel bir mücevher fabrikasını geziyoruz. Bu fabrika’da Tayland’da çıkarılan safir ve yakut gibi değerli taşların işlenerek nasıl mücevhere dönüştürüldüğünü izliyoruz. Bu gezimizin ardından Pattaya’da konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra ekstra olarak düzenlenecek “Timsah Çiftliği” turuna çıkıyoruz. Bu turun ücretinin 20 Euro olduğunu hatırlatalım. Timsahlarla yapılan tehlikeli gösterileri izledikten sonra tropik bitki ve ağaçlarla süslenmiş olağanüstü bahçeyi geziyoruz. Daha sonra kaplanlarla hatıra fotoğrafı çektirip, filleri elimizle besliyor ve bahçede yer alan çeşitli Uzakdoğu canlılarını gözlemliyoruz. Bu turumuzu tamamladıktan sonra yine ekstra olarak düzenlenecek “Alcazar Show” turuna geçiyoruz. Bu turun ücretinin ise 30 Euro olduğunun altını çizelim. Tayland’ın Lido tarzı kabare şovunda, değişen sahne dekorları, değişen kostümleriyle dansçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleri eşliğinde izliyoruz. Tur sonrası konaklamak için otelimize geçiyoruz.

Gün 5: Pattaya

Kahvaltımızı tamamladıktan sonra misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Ekstra olarak düzenlenecek “Öğle Yemekli Mercan Adası” turuna katılmak isteyen konuklarımızla çıkıyoruz. Bu turun ücretinin 50 Euro olduğunu hatırlatalım. Pattaya’nın muhteşem sahilinden özel sürat teknelerimizle Mercan Adası’na geçiyoruz. Palmiye ağaçları ile çevrili mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile büyüleyen Mercan Adası’nın turkuaz sularında bütün günü yüzerek geçiriyoruz. Bu tropik iklimde öğle yemeği ızgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşuyor. Tur sonrasında konaklayacağımız otele geri dönüyoruz.

Gün 6: Pattaya

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından konuklarımıza tüm günü serbest zaman olarak veriyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek “Nong Nooch Tropik Bahçe” turuna çıkıyoruz. Bu turun ücretinin 35 Euro olduğunu belirtelim. Tayland’da yıllarca en iyi düzenlenmiş bahçe ödülü almaya hak kazanan bu muhteşem bahçede bol bol fotoğraf çekiyoruz. Burada ilk önce Tay kültürünü yakından tanımak için kültürel bir şov izliyoruz. Tay dansları, Tay Boksu, tarihi savaşların canlandırması ve bu tarzda yapılan gösterileri izliyoruz. Gösterilerden sonra fillerin yaptıkları benzersiz gösteriye tanıklık ediyoruz. Tayland’ın simgesi haline gelen fillerin şovunu soluksuz izleyeceksiniz. Turun ardından konulara serbest zaman veriyoruz. Daha sonra ekstra düzenlenecek “Fil Safarisi” turuna başlıyoruz. Bu turun ücretinin 30 Euro olduğunu hatırlatalım. Doğal bir ortamda filler üzerinde yapacağımız bu gezide unutulmaz hatıralar biriktireceksiniz. Tur sonrası konaklayacağımız otel dönüş yapıyoruz.

Gün 7: Pattaya – Bangkok – Dubai – İstanbul

Kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve konuklarımıza serbest zaman veriyoruz. Daha sonra rehberin belirlediği saatte buluşarak Bangkok’a doğru yola çıkıyoruz. Otobüs yolculuğuyla Bangkok Havalimanı’na ulaştıktan sonra Emirates Havayolları’nın EK371 sefer sayılı uçuşuyla saat 02:25’te Dubai’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 05.35’te Dubai’ye varıyoruz. Öğleden sonra yine Emirates Havayolları’nın EK119 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.00’da İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve yerel saat ile 13.45’te İstanbul’a ularaşak turumuzu tamamlıyoruz.

Tur Tarihleri

 • 08.02.2020 – 15.02.2020: 749.00 €
 • 22.02.2020 – 29.02.2020: 649.00 €
 • 07.03.2020 – 14.03.2020: 749.00 €
 • 21.03.2020 – 28.03.2020: 599.00 €
 • Konaklamalar 3 ve 4 yıldızlı otellerde olup iki kişilik odalarda kişi başı ücretleridir.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Bangkok Ve Pattaya Otellerinde Oda Kahvaltı Bazında 5 Gece Konaklama
 • Bangkok’ta Panoramik Şehir Tanıtım Turları
 • Emirates Hava Yolları İle İstanbul (Saw) – Dubai – Bangkok // Bangkok – Dubai – İstanbul (Saw) Parkurunda Ekonomi Sınıf Uçuşları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Havalimanı – Otel – Havalimanı Ve Şehirlerarası Transferler
 • Tursab Zorlunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Turlar Ve Kişisel Harcamalar,
 • Seyahat Sigortası (15 Euro)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Tatil Dükkanı güvencesiyle Emirates Hava Yolları Bangkok & Pattaya Turu için yerinizi ayırtmak için sayfamızı ziyaret edebilir ya da 444 10 31 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here