Akdeniz’den Ege’ye uzanan bir kültür turuna ne dersiniz? Tatil Dükkanı tarafından düzenlenen kültür turları kapsamında 2019 boyunca belli tarihlerde katılabileceğiniz Likya Turu, doğayla iç içe olabileceğiniz, tekne turları ile büyüleyici manzaralar görebileceğiniz masalsı bir organizasyon. Bu yazımızda sizin için 2 gece 4 gün Likya Turu hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız.

Likya Yolu Turu - Parkurlar

Ne zaman başlıyor, nerede konaklanacak, nerelere gidilecek ve daha pek çok soruya dair cevaplarınızı, yazımızdan alabilmeniz mümkün. Ek olarak, daha önce Likya bölgesini ziyaret ettiyseniz, Tatil Dükkanı ile Rüya Gibi Bir GAP Turu! Başlıklı yazımızda GAP turumuza dair bilgiler vermiştik. İncelemeyi unutmayın!

Ne Zaman Başlıyor?

Likya Yolu Turu - Uzunluk

Tatil Dükkanı tarafından düzenlenen Likya Turu, 2 gece 4 gün sürüyor ve aşağıdaki tarihlerde düzenleniyor.

 • Mayıs 2019 (2 Program)
 • Haziran 2019 (3 Program)

Mayıs ya da Haziran ayındaki programlardan birine katılabilmek ve daha ayrıntılı bilgiler edinebilmek için Likya Turu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Nerede Başlıyor, Nerede Sonlanıyor?

Likya Yolu Turu - Genel

İstanbul çıkışlı olarak, gece yolculuğu ile başlayan Likya turunun ilk durağı Gökova! Burada Akyaka, Azmak Çayı gibi güzellikleri görebiliyorsunuz. Turun son durağı ise İztuzu Plajı. Caretta Caretta kaplumbağalarını görebileceğiniz, masmavi, berrak bir denize ev sahipliği yapan bu plajda, huzur dolu saatler geçireceksiniz.

Hangi Gün, Neredeyiz?

Likya Yolu Turu - Yürüyüş

Kültür turları kapsamında düzenlenen Likya Turu, 2 gece 4 gün sürüyor. Farklı yerlere ziyaretler, tekne turları ve eğlenceli etkinliklerle dolu bu tur boyunca, hangi gün nerede olacağımızı sizler için açıkladık. Ayrıca, hangi gün konaklama yapabileceğinizi de yine aşağıda görebilirsiniz.

Birinci Gün: Gece Yolculuğu

Likya Yolu Turu - Olympos Antik Kenti

Likya bölgesine yolculuk için tahsis edilen özel lüks aracımız, siz değerli konukları İstanbul’un farklı konumlarından, Bursa’dan ve İzmir’den alıyor. Ayrıntılı olarak duraklarımızı listeleyelim.

 • 21:00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü
 • 21:30 Mecidiyeköy Meydan Yapıkredi Bankası Önü
 • 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 22:15 Kartal Köprüsü Metro Durağı Yanı
 • 22:30 Çayırova Mc Donalds
 • 02:00 Bursa Almira Otel önü
 • 07:30 Ege Üniversitesi Bornova Sapağı Önü

Yukarıdaki duraklardan belirlenen saatlerde turumuza katılabilirsiniz.

İkinci Gün: Akyaka’dan Azmak Çayı’na

Likya Turu - Azmak Çayı

İkinci gün, ilk durağımız Akyaka Beldesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Gökova Körfezi, Azmak Çayı gibi muhteşem yerleri görebileceğiniz bu bölge, bulundurduğu doğa harikaları ve huzur dolu ortamı ile sizi mest edecek. Azmak Çayı’nın kenarında vakit geçirdikten ve körfezde ufak bir gezintiden hemen sonra ise; sizi harika bir tekne turuna çıkarmanın vakti geldi.

Gökova tekne turu kapsamında, Gelibolu Adası’ndan İncekum’a, Sualtı Mağaraları’ndan Lacivert Koy’a pek çok yer görebiliyorsunuz. Görmek yetmez, havalar güzelse bir de yüzmek gerek derseniz; serbest zamanınız kapsamında tekneden mavi sulara atlayabilmeniz mümkün. Her noktada, havaların iyi olması halinde yüzme molaları veriyoruz!

Yüzme molalarından sonra durağımız, Sedir Adası oluyor. Kerme Körfezi’nde yer alan bu ada, bilhassa Antik dönem kalıntıları ile biliniyor. Bu adanın yabancılar arasında Kleopatra Adası olarak adlandırılmasının sebebi ise, şüphe yok ki büyüleyici güzelliği. Sedir Adası durağımızdan sonra, otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Üçüncü Gün: On İki Adalar’dan Göcek’e

Likya Turu - Göcek

Sabah, zengin bir açık büfe kahvaltıdan hemen sonra, serbest zamanınızda 1975 metre yükseklikte bulunan Babadağ’da yamaç paraşütü deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Serbest zamandan hemen sonra ise durağımız On İki Adalar! Harika bir tekneye binerek, mavi ve yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz, masalsı bir gezintiye çıkıyoruz.

Kızıl Ada, Göcek Adası, Şövalye Adası ve daha pek çok yeri tekne turumuz kapsamında görebiliyorsunuz, ek olarak yüzebilmeniz için sıklıkla yüzme molaları vermeye de birinci gün olduğu gibi devam ediyoruz.

Eğlenceli ve bir o kadar da huzur veren tekne turumuzdan hemen sonra, Fethiye şehir merkezinde Telmessos Antik Tiyatrosu’nu görüyoruz. Burada, rehber dahil bir gezintinin ardından, otele dönme vakti. Erken sayılabilecek saatlerde otele döndüğümüzden, dileyen misafirlerimiz kentin renkli gece hayatına da katılabilirler.

Dördüncü Gün: Kayaköy’den Kaunos’a

Dalyan Gezi Rehberi - Kaunos

Rüya gibi bir Likya turunda, son günümüz; ancak merak etmeyin, bu günü de dolu dolu yaşatacağız. Harika bir sabah kahvaltısından hemen sonra, ilk durağımız, ilginç efsanesi ile, adını da efsanesinden alan Belcekız Köyü. Bu köyde gezip keyifli saatler geçirdikten sonra, durağımız köyün yanı başındaki Ölüdeniz. Burada, yüzme molası vermeyi de ihmal etmiyoruz!

Ölüdeniz’den sonra, Cumhuriyet fikrinin babalarından biri olarak bilinen Yunus Nadi’nin doğduğu köy olan Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Rehberimiz eşliğinde, tarihi keşfediyoruz. Kayaköy’den hemen sonra ise Dalyan’a geçerek, Likya kültür turu kapsamındaki üçüncü tekne turumuza başlıyoruz.

Dalyan’ın merkezinden bineceğimiz teknemiz ile rotamızı kanaldan yararlanarak İztuzu Plajı’na çeviriyoruz. Plaja doğru yol alırken, çevrede bulunan Kaunos Antik Kenti’ni görüyor, rehberimiz tarafından bilgilendiriliyoruz. Antik Çağ’da bir ticaret kenti olarak bilinen Kaunos’un yapıları, mezarları ve tiyatrosu hâlâ görülebilir, incelenebilir durumda.

Teknemiz İztuzu’na yanaştığında, eğlence başlıyor. Uzun sürecek bir yüzme molası vereceğimiz İztuzu’nda, kaplumbağalarla tanışabilir, yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz bu konumda huzurlu ve keyifli saatler geçirebilirsiniz. İztuzu Plajı, dört günlük rüya gibi Likya turumuzun son durağı.

Fiyata Dahil Hizmetler Nelerdir?

Likya Yolu Turu - Mevsimler

Tatil Dükkanı tarafından organize edilen Likya kültür turu kapsamında, aşağıdaki hizmetlerden fiyata dahil olarak yararlanabiliyorsunuz.

 • Zorunlu seyahat sigortanız tarafımızca tahsis ediliyor.
 • Açık büfe ya da set menü olmak üzere konaklayacağınız her otelde kahvaltı ve akşam yemekleri.
 • Konuklarımızın ek hizmet bedelleri tarafımızca ödeniyor.
 • 2 Gece yarım pansiyon lüks otellerde konaklama imkanı sağlanıyor.
 • Son olarak, profesyonel Türkçe rehberlik hizmetimizden fiyata dahil faydalanabiliyorsunuz.

Siz de, önümüzdeki aylarda doğayla baş başa, huzur dolu bir tura katılmak isterseniz, bekliyoruz! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here