Termal su turizminin kalbi, bilindiği gibi Türkiye’de atıyor ve dünya üzerinde en fazla termal su kaynağı olan bölgelerden bir tanesi olan ülkemizde; haliyle pek çok termal su tesisi de mevcut.

Oylat Kaplıcaları - Kaplıca Suyu

Bu tesisler içerisinde, sadece banyosunda termal su bulunanlar da var, oldukça lüks hazırlanıp spa merkezine, jakuzisine kadar donatılanlar da! Bu yazımızda, özellikle çiftler için havuzlu olarak dizayn edilmiş termal otelleri mercek altına alacağız. Siz de, eşinizle hem romantik hem de sağlıklı bir tatil yapmak niyetindeyseniz, yazımızı okuyarak bu tesisler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, Türkiye’nin En Lüks 10 Termal Oteli başlıklı yazımızı okuyarak ülkemizin en konforlu ve lüks termal otellerini öğrenebilirsiniz.

3Dündar Termal & Villa Otel

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Dündar Termal - Genel

Afyonkarahisar’da konumlanmış Dündar Thermal, villa otel konsepti ile hizmet veren tesislerden bir tanesi. Bakıldığında, villa turizminin Afyon’da oldukça yaygın bir seçenek olduğu biliniyor ve Dündar Thermal Villaları, 7/24 sıcak su sunabilmesi, özel havuzları ile dikkat çekiyor. Dubleks, VIP, Suit villa seçenekleri ile sizleri karşılayan ve her villasında termal su hizmet sunan Türk hamamı bulunan bu tesislerde, ek olarak özel havuzlar da bulunuyor.

Çiftler İçin Özel Havuzlu Termal Oteller - Dündar Otel Havuz

Konuklarına sunduğu villa seçeneklerini gün geçtikçe genişleten; geniş, konforlu yaşam alanları ile evinizde hissedebileceğiniz villaları sayesinde Dündar Thermal’in listenize eklenebilecek seçeneklerden bir tanesi olduğu belirtilebilir.

2Garden Thermal Otel

Çiftler İçin Özel Havuzlu Termal Oteller - Garden Termal

Bolu’nun Karacasu mevkiinde bulunan Garden Thermal de dikkat çeken tesislerden bir diğeri. Bakıldığında, Bolu’nun şifalı sularını konukları ile buluşturan Garden’da, her odada termal aile havuzları bulunmakta.

Çiftler İçin Özel Havuzlu Termal Oteller - Garden Termal Havuz

Bungalow, aile süiti ve teras oda seçenekleri ile hizmet veren Garden Thermal’de her odada bulunan termal su havuzlarında, dilediğiniz gibi dinlenebilir, zaman geçirebilirsiniz. Karacasu şifalı sularının mineral açısından zengin ve pek çok rahatsızlığa iyi geldiği ise kesinlikle söylenebilir. Zihnen ve bedenen yorgunsanız, özel havuzlu bu tesisi de listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

1İkbal Termal Hotel & Spa

İkbal Termal Otel - Genel

İkbal Grubunun Afyonkarahisar’da konumlanmış tesisi İkbal Thermal, ödülleri ve şifalı suları ile bilinen otellerden. Afyon’un termal sularını konukları ile hem odalarındaki banyolarında hem de Minera Spa merkezinde buluşturan İkbal’de, spa merkezi içerisinde bulunan özel aile havuz ve banyolarında vakit geçirebilmeniz mümkün.

İkbal Termal Otel - Termal Havuz

Uzman kadrosu ile tarafınıza özellikle Spa konusunda kusursuz hizmet veren İkbal’de, hem zihin hem de beden yorgunluğunuzu atabilir, suyla gelen şifayı ruhunuzda hissedebilirsiniz. Bölgenin en iyi termal otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Şifanın Merkezi Afyon’un En İyi 10 Termal Oteli başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. 

Tatil Dükkanı üzerinden erken rezervasyon fırsatları ve indirimli fiyatlar hakkında bilgi almadan, rezervasyon yapmayın! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

İkbal Thermal Hotel & Spa
Türkiye/Afyon/
Yarım Pansiyon
97
tripadvisor 1562 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
465 TL
Rezervasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here