Tatil Dükkanı’nda 2019 yılı süresince tur organizasyonları tüm hızıyla devam ediyor. Siz de önümüzdeki aylarda güzel bir keşif turuna çıkmayı planlıyorsanız, Belgrad’dan Sofya’ya 3 gece 4 gün bir programa katılmaya ne dersiniz? Hem ekonomik fiyat avantajı hem de eşsiz bir deneyim vadetmesi açısından oldukça cezbedici bu tur kapsamında, eğlence, keşif ve kültür dolu dört gün sizi bekliyor.

Belgrad-Sofya Turu - Belgrad Gece

Bu yazımızda, turumuzu detaylı olarak inceleyecek, gün gün nerede neler yapabileceğinizi, tur kapsamında hangi avantajlardan yararlanabileceğinizi açıklayacağız. Siz de, 3 gece 4 gün Belgrad – Sofya turu dışında bütçenizi sarsmayacak daha fazla organizasyon arıyorsanız, Ekonomik Turlar sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Bir Bakışta Belgrad – Sofya Turuna Dair

Euro'dan Kaçabileceğiniz Avrupa Ülkeleri - Belgrad

Eğer her şeyi ayrıntıları ile okumak istemezseniz, aşağıda sizin için madde madde küçük bir tanıtım sunacağız. Ancak elbette, okumanızı ve ayrıntılı olarak turda deneyimleyebileceğiniz her şeyi görmenizi tavsiye ederiz.

 • 2019 Süresince üç, 2020’de ise bir Belgrad – Sofya turu programımız mevcut.
 • Tur, lüks otobüslerle gerçekleştiriliyor ve yolculuğunuz boyunca tüm ihtiyaçlarınız karşılanıyor.
 • İstanbul’un belirli bölgelerinden alınacak yolcularımızla ilk rotamız, Plovdiv ve Sofya üzerinden Sırbistan oluyor.
 • Dört gün boyunca, serbest zamanlarınız da mevcut. Dolayısıyla, gece hayatında eğlenmek isteyenler için turumuz biçilmiş kaftan.
 • Belgrad ve Sofya dışında, yol üzerinde uğradığımız pek çok nokta, eşsiz manzaralar ve yapılar sizleri bekliyor.

Ne Zaman Başlıyor?

Belgrad-Sofya Turu - Sofya Merkez

Tur programı, 2019 içerisinde dört farklı tarihte gerçekleşecek.

 • 26 Eylül – 29 Eylül 2019
 • 24 Ekim – 27 Ekim 2019
 • 19 Aralık – 22 Aralık 2019
 • 29 Aralık 2019 – 1 Ocak 2020

Bilhassa son tarih, tur kapsamında, Sırbistan’da yeni yıla girmek isteyenler için oldukça uygun. Hiç şüphesiz, yurtdışında yeni yılın gelişini kutlamak, siz ve sevdikleriniz için bambaşka bir deneyim sunabilir.

Gün Gün, Neredeyiz?

Belgrad-Sofya Turu - Manzara

Gelelim gün gün nerede olacağımıza. Tatil Dükkanı, Belgrad – Sofya turu konukları için hem ilk hem de son günlerini dolu dolu yaşayabilmeleri adına muhteşem bir program hazırladı.

Birinci Gün: İstanbul’dan Belgrad’a

Belgrad-Sofya Turu - Belgrad Nehir

İlk gün, lüks otobüslerle seyahat günü. Akşam 21:00’da başlayacak tur kapsamında, lüks ve rahat otobüslerle İstanbul’un belirli bölgelerinde durak olarak belirlenen yerlerden alınacaksınız.

 • 21:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 21:30 – Mecidiyeköy Bambi Cafe Önü
 • 22:00 – Bakırköy Ömür Plaza Önü
 • 22:30 – Beylikdüzü Marmara Park AVM Önü

Kalkış saatinden yarım saat önce bu durakların herhangi birinde bulunmanız, hem seyahatinizi güvene alacak hem de tur saatlerinin gecikmesini önleyecektir. Alımlar tamamlandıktan sonra, 2.5 saatlik bir yolculuk konuklarımızı bekliyor. Önce Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşıyor, gümrük ve pasaport işlemlerini tamamlıyor; ardından Bulgaristan’a giriş yapıp Plovdiv ve Sofya üzerinden Belgrad, Sırbistan’a varıyoruz.

İkinci Gün: Belgrad

Belgrad-Sofya Turu - Belgrad Merkez

Ekonomik Belgrad – Sofya turunda, ikinci günümüz sabahın ilk ışıkları ile başlıyor. Belgrad’a giriş yapıyoruz. Sırbistan’ın başkenti olan bu şehir, canlılığı ve kadim tarihi ile biliniyor. Otobüsümüzle yapacağımız şehir turu kapsamında, Aziz Sava Katedrali, Bin Yıl Anıtı gibi yapıları, panoramik bir manzara eşliğinde görebiliyorsunuz. Bu iki yapı dışında, Osmanlı’nın ikmal merkezi olarak da bilinen Belgrad Kalesi, Taş Meydan ve Askeri Müze; yine görebileceğiniz yapılar arasında yer alıyor. Müze ve kale gezileri kapsamında, otobüsten iniyor ve yürüyerek yapıları inceleme fırsatı yakalıyoruz.

Hiç şüphesiz, gece boyunca yolculuğun verdiği yorgunluğu da düşünerek, yürüyüşten hemen sonra Knez Mihailova caddesinde konuklarımıza serbest zaman olanağı tanıyoruz. Sonrasında ise otele yerleşiyoruz. Konuklarımız, talep etmeleri halinde gece gerçekleştirilecek Sırp Gecesi organizasyonuna katılabiliyorlar. Sabahın ilk ışıklarına kadar, geleneksel bir Sırp eğlencesinde bulunmak, unutulmaz bir deneyim yaşamak, harika olabilir.

Üçüncü Gün: Belgrad – Voyvodina

Dileyen misafirlerimiz organize ettiğimiz gecede, dileyen misafirlerimiz serbest zamanlarında bolca eğlendikten sonra, üçüncü gün güzel bir kahvaltı ile başlıyor. Kahvaltıdan hemen sonra, iki seçeneğiniz var. İsterseniz Belgrad’da kalabilir ve şehri gezmek amacıyla serbest zamanınızı değerlendirebilir; isterseniz tur rehberleri eşliğinde Voyvodina’yı ziyaret edebilirsiniz.

Voyvodina Eyaleti, ülkenin Kuzey sınırında yer alan ve ekonomik açıdan en iyi bölgelerden bir tanesi. Eyalet etrafında görmeniz gereken pek çok bölge ve yapı mevcut. Bunlardan biri, aynı zamanda üçüncü gün tura katılanların ilk rotası, Sremski Karlovci ya da bilindik adıyla Karlofça kasabası. Tarihte her zaman önemli bir yerleşim yeri olarak bilinen Karlofça, Milattan Önce 7000’lerden bu yana kalıntıları olan bir bölge. Aynı zamanda, Sırbistan’da ilk ortaokul ve yüksekokulun kurulduğu kasaba.

Osmanlı ile 1699 yılında imzalanan Karlofça Antlaşması’ndan da hatırlayabileceğiniz bu kasabada, görebileceğiniz yerler arasında şehir merkezi, meclis, Katolik Kilisesi, antlaşmanın imzalandığı yer olan Barış Şapeli ve Dört Aslan Çeşmesi mevcut. Ayrıca, sunulacak serbest zamanda kasabanın meşhur balından tatmanızı, hatta mümkünse almanızı da tavsiye ederiz.

Karlofça’dan sonra, sırada eyaletin başkenti Novi Sad var. Başkenti popüler yapan şeylerden bir tanesi, bir zamanlar kısa bir süre de olsa Albert Einstein’in burada yaşamış olması. Panoramik şehir turumuz kapsamında, Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli ve bazı önemli katedralleri görebilmeniz mümkün. Dönüş vaktinden önce, Novi Sad’da serbest zaman olanağınız var ve sonrasında, üçüncü günü sonlandırmak için Belgrad’da bulunan otelimize dönüş vakti geliyor.

Dördüncü Gün: Sofya – İstanbul

Belgrad-Sofya Turu - Genel

Dördüncü günümüz, sabahın erken saatlerinde, takriben sekizde başlıyor. Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkıyor ve rotamızı Sofya olarak belirliyoruz. Öğle saatlerinde varacağımız Sofya’da, öğle yemeği için öncelikle serbest zaman sunuyoruz. Ardından, rehberimiz eşliğinde şehir turu vakti.

Sofya’da şehir merkezinden başlayarak, Banyabaşı Camii, St. Nedelya Kilisesi, Başbakanlık ve Parlamento Binaları, diğer kiliseler ve katedralleri görüyoruz. Bunların yanında, Sofya Üniversitesi’ne göz atma şansı da buluyoruz.

Şehirde dolu dolu bir gezintiden sonra, İstanbul’a dönüş vakti geliyor. Otobüslerimizle, takriben dört saatlik bir yolculuk sonrasında, sınır kapılarına varıyor; sınır kapılarından yaklaşık üç saatte İstanbul’a ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler Hakkında

Belgrad-Sofya Turu - Müze

Tatil Dükkanı’nın en ucuz turları arasında bulunan 3 gece 4 gün Belgrad- Sofya turu kapsamında, fiyata dahil hizmetler aşağıdaki gibi belirlenmiş.

 • Üç yıldızlı, lüks otellerde 2 gece oda kahvaltı konsepti dahilinde konaklama.
 • Lüks ve rahat otobüsler ile ulaşım.
 • Otobüslerimizle yolculuk boyunca panoramik şehir turları.
 • Uzman rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler Hakkında

Schengen Vizesi - Ücretler

Belgrad – Sofya turumuz kapsamında fiyata dahil olmayan hizmetler ise aşağıdaki biçimde listelenebilir.

 • Ekstra turlar ve organizasyonlar.
 • Yemek ve hizmetler sonrası verilen bahşişler.
 • Kişisel harcamalarınız.
 • Zorunlu sağlık sigortası.
 • Vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harç bedeli.

Genel Yorum

2019 boyunca farklı tarihlerde gerçekleşecek, ancak en dikkat çekeni şüphesiz yeni yıl tarihlerindeki program olan Belgrad – Sofya turu, konuklarımız için dolu dolu, eğlenceli bir keşif ve serüven vadediyor. Siz de, bütçenizi sarsmadan, önümüzdeki aylarda güzel bir yurtdışı gezisi planlıyorsanız, turumuza size en uygun tarihte katılabilir, bu hayalinizi yeni yıla girmeden gerçek kılabilirsiniz.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here