Ramazan ve Kurban bayramlarının uzun tatilleri genel olarak çalışanların biraz da olsa dinlenmeyi tercih ettiği ve hatta bir kaç günlük izinlerle birlikte 9 günlük tatil olarak birleştirilebilirse, tatile çıkmak için güzel bir zaman oluşturmaktadır. Bakıldığında, büyük bir iş koşuşturmasında olan pek çok meslek grubundan bireyin, ailece çıkabileceği pek çok tatil seçeneği mevcuttur. Bugünkü yazımızda, sizlere bayram için tatil önerileri sunmaya gayret edeceğiz. Tatil önerilerimiz içerisinde sadece otel önerileri değil, aynı zamanda bazı tatil bölgeleri ve çeşitli tur türleri de olacak.

Siz de yaklaşan bayram tatillerini, biraz kafa dinleyerek biraz da eğlenerek geçirmek isteyenlerdenseniz; sizler için oldukça güzel öneriler sunmaya çalıştık.

KIBRIS

Kıbrıs Tatil Önerisi

Türkiye’de hem kısa süreli hem de kaliteli bir tatil deyince, akla gelen en güzel bölgelerden bir tanesi yavru vatan Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, turizm sektörünün oldukça canlı olduğu şu günlerde tatil yapmak, kesinlikle en doğru seçeneklerden bir tanesi olacaktır.

Hem beş yıldızlı otelleri hem de casino keyfi ile her şey dahil konseptinde tatil yapabileceğiniz Kıbrıs’ta; oteller genelde tesis şeklinde oluşturulduğu için evinizde gibi hissedecek ve dışarıdan herhangi bir şeye ihtiyaç duymaksızın tesis içerisinde tüm imkanların size sunulduğu bir tatil programında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Yalnızca 1,5 saatlik bir uçak yolcuğu ile ulaşabileceğiniz Kıbrıs, yurt dışında tatil yapmak isteyenlere kesinlikle önerimizdir. Birbirinden güzel otelleri, muhteşem denizi ve sahilleri ile Kıbrıs’ın dinlenmeye ve eğlenceye ihtiyacı olan herkese kapısı açık.

[destination name=”Kıbrıs”][/destination]

ANTALYA

Antalya Tatil Önerisi

Yurt içi tatil seçeneklerini değerlendireyim, ne gereği var yurt dışına gitmenin; hem maddi hem de manevi yük diyorsanız, sizlere önerimiz Antalya otelleri. Bayram için tatil önerileri dışında, blog sayfamızda pek çok yazıda Antalya ile ilgili bilgileri de bulabileceğinizi hatırlatalım!

Baktığımızda, Antalya üzerinde de oldukça güzel tatil köyleri ve bu tatil köylerinin yanında muhteşem oteller mevcut. Dilerseniz butik, dilerseniz her şey dahil beş yıldızlı otellerde bayram tatili boyunca hizmet alabilir, dinlenebilir ve işinize zinde dönebilirsiniz.

Pek çok otelde bulunan jakuzi, hamam, sauna ve benzeri hizmetler de kesinlikle deşarj olmanızı ve olabildiğince tatilden dinlenmiş dönmenizi sağlayacaktır. Kısa mesafeli, her zaman sıcak ve canlı olan bir bölgede bayram tatilinizi geçirmek istiyorsanız, Antalya’daki otelleri mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Kıbrıs’a nazaran, Antalya bölgesinde çok daha fazla tesis bulunduğundan, daha ekonomik bir tatil arayanlar için, bayram tatilinde Antalya bölgesinde bulunan Belek, Kemer, Side, Lara ve Alanya bölgelerindeki otelleri değerlendirmelerinde fayda olabilir. Özellikle bu bölgelerde bulunan ekonomik oteller, ucuz bir bayram tatili için biçilmiş kaftan olabilirler.

[destination name=”Antalya”][/destination]

YURT DIŞI TURLAR

Yurtdışı Tatil Önerisi

Özellikle 9 günlük bayram tatillerinde hazır zamanımız varken, tatil de uzun sürecekken, değsin bari diyenlere, yurt dışı turlarını mutlaka gözden geçirmelerini öneriyoruz. Bayram için tatil önerilerinde yurt dışı tatillerinin ve turlarının yeri, kesinlikle olmazsa olmaz.

Vizeli ve vizesiz pek çok tur programı bulabileceğiniz yurt dışı turlar içerisinde, kısa bir seyahat yapmak isteyenlere 2-3 günlük turlar, tatilinde tamamında yurt dışında olmak isteyenlere uzun süreli turlar da mevcut. Amsterdam, Belgrad, Madrid, Milano, Paris, Barcelona,  Budapeşte, Dubai ve daha pek çok yere yurt dışı turunu, tatildukkani.com içerisindeki Yurtdışı Turlar bölümünden inceleyebilirsiniz.

Uzun bayram tatilinizi sadece otelin içerisinde ve tek bir bölgede geçirmek yerine, yurt dışı turlarına katılım sağlayarak, farklı şehirleri hatta ülkeleri gezip, eğlenceli bir bayram tatili geçirebilirsiniz.

GEMİ TURLARI

Gemi Turları

Gemisiz bayram tatili önerisi mi olur hiç? Hem ramazan hem de kurban bayramı için sizlere önerilerimizden biri de gemi turları olacaktır. Bakıldığında, Akdeniz, Norveç Fiyortları, Baltık Başkentleri; hatta Uzak Doğu’yu kapsayan gemi turları dahi mevcut. Bu gemi turlarından biri için rezervasyon yaptırarak vizeli ve vizesiz seçeneklerini de gözetmek kaydı ile harika bir tatil geçirebilir ve geminizde doyasıya eğlenceye de katılabilirsiniz.

Güvenilir ve herhangi bir aksilik oluşturulmaksızın sertifikalı olan bu gemi turları hakkında ayrıntılı bilgiyi hem blog sayfamızdan hem de internet sitemizdeki Gemi Turları sayfamızdan edinebileceğinizi unutmamakta da fayda var.

Nihayetinde, en iyi bayram tatili seçeneği hangisi? Sorusunun cevabını vermek sizlere kalıyor. Yukarıdaki bahsettiğimiz tatil önerilerinin her biri dinlenebileceğiniz, eğlenceli vakit geçirebileceğiz ve tatil sonrası işinize zinde dönebileceğiniz tatil seçenekleri.

Herkese iyi bir bayram tatili diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here