Yurt dışına çıkmayı çok istiyorsunuz ama uygun fiyatlı bir tur bulmakta zorlanıyor musunuz? Sizler için harika bir tur önerimiz var! Eğer daha önce Balkan ülkelerini keşfetme şansı yakalayamadıysanız; Bulgaristan, Yunanistan ve Makedonya’yı 3 gece 5 günlük Otobüs ile Balkan Ekspres Turu’na katılarak doyasıya gezebilirsiniz.

Ekspres Balkan Turu - Plovdiv

Lüks otobüslerle gerçekleşecek tur boyunca 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklarken, toplam 3 ülke ve 9 şehri keşfedeceksiniz. 169 Euro’dan başlayan fiyatlarla gerçekleşecek bu ekonomik turda Selanik, Bitola, Resne, Ohrid, Tetova, Üsküp, Sofya ve Plovdiv’in en önemli merkezlerini görme şansınız olacak. Ek olarak, Avrupa’da 8 Günde 7 Ülke Gezmek İster Misiniz? Başlıklı yazımızı okuyarak Avrupa turları hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte Otobüs İle Balkan Ekspres Turu detayları…

Balkan Ekspres Turu Tarihleri

Ekspres Balkan Turu - Üsküp

Balkanları keşfetmenin en ekonomik yollarından biri olan Otobüs ile Balkan Ekspres Turu tam 10 ayrı tarihte düzenlenecek. Siz de kendinize en uygun tarihi belirleyerek Balkanlar’da unutulmaz hatıralar biriktirebilirsiniz. İşte Ekspres Balkan Turu başlangıç ve bitiş tarihleri…

 • 04.06.2019 – 189.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 05.06.2019 – 189.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 05.07.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 11.07.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 24.07.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 10.08.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 11.08.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 04.09.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 18.09.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla
 • 25.10.2019 – 169.00 €’dan başlayan fiyatlarla

1. Gün – İstanbul Kalkış

Ekspres Balkan Turu - İstanbul

Balkan Ekspres Turu İstanbul’dan yapacağımız gece yolculuğu ile başlayacak. 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü Minibüs Yolu üzeri 21:00 Mecidiyeköy Meydan Yapı Kredi Bankası Önü 21:30 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü 22:00 Isparta Kule Tır Parkı Önü 23:00 Silivri Kipa’dan otobüslere binişlerini gerçekleştiren misafirlerimiz ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala’ya ulaşıyoruz.

2. Gün – Kavala – Selanik – Bitola – Resne – Ohrid

Ekspres Balkan Turu - Kavala

Keyifli bir otobüs yolculuğuyla ulaştığımız Kavala’da kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası Kavala sahilinde kısa süreli bir fotoğraf molası verip Selanik’e doğru yola koyuluyoruz. Selanik’e vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz.

Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini keşfediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve günümüzde Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra Bitola’ya doğru hareket ediyoruz.

Bitola’ya vardığımızda görülecek yerler arasında Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii, Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yesi bulunuyor. Bitola ziyaretimiz ardından ilk durağımız Resne oluyor. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyor ve sonrasında Ohrid’deki otelimize geçiyoruz.

Gecelemeyi otelimizde yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turumuza katılabiliyor.(30 EUR) Sabah Kahvaltısı Kavala’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır. Öğle Yemeği Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Akşam Yemeği ise otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

3. Gün – Ohrid – Tetova – Üsküp

Ekspres Balkan Turu - Ohrid

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turu’na katılabilirler. (10 EUR) Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turu’na katılabilirler. (20EUR) Şehir turumuz ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tetova’da duruyor ve Alaca Camii, Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Bölgeye varışımızla birlikte Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz.

Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ,Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Geceleme otelimizde. Sabah Kahvaltısı otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle yemeği Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Akşam yemeği ise otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

4. Gün – Üsküp – Sofya

Ekspres Balkan Turu - Üsküp - Kale

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Üsküp’ten Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Matka Kanyonu Turu’na katılabilirler. (10 EUR) Yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğun ardından Sofya’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır.

Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, şehrin simgesi olan Banya Başı Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Turumuza katılabilirler. (30 EUR) Sabah kahvaltısı otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle yemeği Sofya’da rehberin belirleyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

5. Gün – Plovdiv – İstanbul

Ekspres Balkan Turu - Plovdiv - Gece

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Filibe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz.

Kentte görülecek yerler arasında Nebet Tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv”, şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Balabanov Evi ve Georgi Mavridi’nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv’in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır.

Kısa süreli serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltısı otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle yemeği Plovdiv şehir merkezinde ekstra serbest zaman. Akşam yemeği Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisinde gerçekleşecek.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 1 Gece Ohrid 4*veya 5* otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
 • 1 Gece Sofya 4*veya 5* otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
 • 1 Gece Üsküp 4*veya 5* otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
 • Akşam yemekleri
 • Araç içi limitli su ikramı
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Gümrük vergileri
 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Şehir vergileri
 • Selanik, Bitola, Resne, Ohrid, Tetova, Üsküp, Sofya, Plovdiv Panoramik şehir turları
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk Sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kavala’da verilen molada alınan kahvaltı
 • Multi Schengen Vizesi 120 Euro (yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Şoför ve rerhber bahşişleri
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.

Siz de bu fırsat Balkanlar turuna yer ayırtmak için Otobüs İle Balkan Ekspres Turu sayfamızını ziyaret edebilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here