Tatil Dükkanı, Pegasus Havayolları ile size unutamayacağınız bir tur teklifinde bulunuyor! Daha önce pek çok Tatil Dükkanı tur programını sizin için blogumuzda incelemiştik. Bugünkü yazımızda ise Avrupa’da 7 Ülke Turu’nu inceliyor olacağız.

Kanallar Şehri Venedik - Köprüler

Lüks otellerde konaklamak, muhteşem yapıları görmek, unutamayacağınız anılar biriktirmek ve 8 günde tam 7 ülke gezmek için siz de yıl boyunca programımızda bulunan tura, yazımızı okuduktan sonra katılabilirsiniz. Ek olarak, Avrupa’da değil de, Türkiye’de güzellikleri keşfetmek istiyorum diyenler için Tatil Dükkanı ile Rüya Gibi Bir GAP Turu! Başlıklı yazımızı ve GAP turumuzu kesinlikle öneriyoruz.

Ne Zaman Başlıyor?

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Cenevre

Avrupa’da 7 Ülke turumuz, yıl boyunca belirli aralıklarla yapılıyor. Organizasyon tarihleri, şimdilik aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Haziran 2019 – 1 Program
 • Temmuz 2019 – 4 Program
 • Ağustos 2019 – 4 Program
 • Eylül 2019 – 1 Program

Siz de, planlarınıza uygun bir tarihte Avrupa turumuza katılmak için hemen rezervasyon yaptırabilir, tüm detaylar için yazımızı okuyabilir ya da bizi arayabilirsiniz.

Bir Bakışta Avrupa’da 7 Ülke Turu

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Alsace

Turumuz kapsamında, 8 güne çok şey sığdırıyoruz ve aynı zamanda konuklarımıza diledikleri gibi gezip eğlenebilecekleri geniş serbest zamanlar tanımlıyoruz.

 • İlk gün, Kuzey İtalya’nın Lombardiya bölgesindeki en güzel şehirlerden birine, Milano’ya gidiyoruz.
 • Burada keyifli bir gün geçirdikten sonra, ikinci günümüz İsviçre’de devam ediyor. Cenevre’de mutlaka görmeniz gereken yerleri, tur rehberimiz eşliğinde geziyoruz.
 • Üçüncü günümüzde, Almanya, İsviçre ve Fransa’nın ortak noktası, Alsace’deyiz. Burası, pek popüler olmasa da, herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer.
 • Dördüncü günümüzde, Alsace’den hemen sonra Liechtenstein Prensliği duraklarımızdan bir tanesi. Bu masal gibi ülkede, harika şeyler görebilmek sizi çok şaşırtacak.
 • Beşinci gün, Almanya’da harika bir tur atıyor ve Mühih, Konstanz gibi şehirleri görüyoruz.
 • Altıncı günümüzde, Salzburg’dan Venedik’e, harika bir maceraya atılıyoruz.
 • Yedinci günümüzde, aşk şehri Venedik’te ve sonrasında Milano’dayız.
 • Sekizinci ve son günümüz, Milano’da geçiyor ve öğleden önce İstanbul’a dönüyoruz.

Okumayı pek de sevmeyenler için hazırladığımız bu bir bakışta başlığı size yeterli gelmediyse, merak etmeyin. Aşağıda, hangi gün; nerede olacağımızı adım adım anlatacak, serbest zamanlar hakkında da bilgiler sunacağız.

Birinci Gün: İstanbul’dan Milano’ya

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Milano

Sabiha Gökçen’den kalkacak olan Pegasus Hava Yolları PC 1213 sefer sayılı uçuş ile saat 08.40’de Milano’ya doğru hareket ediyoruz. Saat 10.35 civarı vardığımız Milano’da, konuklarımızı panoramik manzaralı harika bir otobüsle şehir turuna çıkarıyoruz. Alışveriş merkezleri, tarihi yapılar ve daha pek çok görülmesi gereken yeri turumuz kapsamında görebiliyorsunuz. Otobüsümüzle ilk durağımız ise, Mont Blanc oluyor. Alpler’in en yüksek dağı olan Mont Blanc’ta, tertemiz havayı içinize çekmek, biraz vakit geçirmek ve elbette unutulmaz anlar yaşamanız için duraklıyoruz. Mont Blanc gezimizin ardından, otelimize doğru yol alıyoruz ve Cenevre’de vakit geçirmeniz için sizi serbest bırakıyoruz.

İkinci Gün: Cenevre’den Alsace’ye

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Leman Gölü

Cenevre’de, lüks bir otelde güzel bir uyku çektikten hemen sonra, sabah oldukça zengin bir kahvaltı sofrasına merhaba diyoruz. İkinci günümüzün ilk durağı, Cenevre’nin görülmesi gereken yerleri. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ilk rotamızı oluşturuyor. Sonrasında ise dilerseniz Alp Köyleri turumuza katılabiliyorsunuz. Alp Köyleri’nde görülmesi gereken pek çok yer var, ancak en çok rağbet gören yer; Broc Köyü’ndeki ünlü çikolata fabrikası…

Üçüncü Gün: Alsace

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Ren Nehri

Üçüncü gün, gözümüzü Alsace’de açıyoruz. Fransa’nın Almanya ve İsviçre ile komşu olan bölgesi Alsace, tur kapsamında mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi. Pek bilinmese de, bu bölgede bulunan Ren Nehri, Colmar kentindeki Petite Venise, Notre Dame Katedrali çok ilginizi çekebilir. Doğa içinde harika birkaç saat geçirmek, köylerde ve Ren Nehri’nde huzur bulmak; bilhassa Riquewihr içerisinde, eski çağlardan esintilere tanıklık etmek için bolca zamanınız olacak. Bu güzellikleri gördükten sonra ise, tamamen serbestsiniz.

Dördüncü Gün: Alsace’den Konstanz’a

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Konstanz

Bakmayın Alsace’den Konstanz’a dediğimize… Dördüncü günümüz, diğer günlerden daha dolu geçecek. Harika bir sabah kahvaltısından hemen sonra, ilk durağımız Zürih. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti olan Zürih’te panoramik bir şehir turu atıyor ve Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, eski lonca evleri gibi harika yapıları görüyoruz. Panoramik şehir turundan hemen sonra, durağımız Liechtenstein oluyor. Bir prenslik olarak yönetilen ve masal ülkesi olarak nam salmış Liechtenstein’da da harika bir tur konuklarımızı bekliyor. Şehir turlarından sonra, rotamız Konstanz’da kalacağımız otele çevriliyor.

Beşinci Gün: Konstanz’dan Salzburg’a

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Salzburg

Avrupa’nın üçüncü en büyük gölü olan ve baktığınızda mest olacağınız Konstanz Gölü’ne daha önce gitmediyseniz, uyanın; çünkü beşinci günde buradayız. Ren Nehri’nin suları ile beslenen Konstanz Gölü’nde ve şehirde birkaç saatten sonra, rotamızı Mühih ve Salzburg’a çeviriyoruz. Yol üzerinde, dilerseniz serbest zaman olarak değerlendirebileceğiniz, dilerseniz Füssen & Şatolar Turumuza katılabileceğiniz bir zaman dilimimiz oluyor. Füssen, Disneyland logosunda da bulunan Neuschwanstein Şatosu ve yapay şelalesi Lechfall & Wieskirche ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Füssen & Şatolar turunun ardından, Mühih ve Salzburg’a uzanan yolumuza devam ediyoruz. Her iki şehirde de panoramik manzaralı otobüsümüzle, şehir turları atıyoruz. Frauenkirche, Tuz Pazarı, Bavyera Opera Binası, Ulusal Tiyatro Binası, Viktualienmarkt ve Marienplatz gibi yerleri Münih’te; Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı gibi tarihi yapıları ise Salzburg’da turumuz kapsamında görebilirsiniz.

Altıncı Gün: Salzburg’dan Venedik’e

Kanallar Şehri Venedik - Büyük Kanal

Sabah kahvaltısının hemen ardından, altıncı günde rotamız Bled, Ljubljana ve Trieste oluyor. Ancak yol üzerinde, dileyen misafirlerimiz için buzul göllerini görebilecekleri Hallstatt Turu düzenleniyor. UNESCO tarafından dünya mirasları listesinde olan Hallstatt, Avustralya’nın en ünlü köylerinden bir tanesi ve bunun en büyük sebebi, el değmemiş doğası. Köye adını veren masalsı bir gölün kıyısında, yeşilin ve mavinin her tonuna rastlayabileceğiniz Hallstatt içerisinde, huzur dolu saatler geçireceksiniz.

Hallstatt’tan hemen sonra, turistlerin en sık gittikleri yerlerden biri olan Bled’e doğru yol alıyoruz. Slovenya’da bir belediye olarak tanımlanabilecek Bled, tanımında şüphe yok ki pek merak uyandırmıyor, ancak sadece fotoğraflarına göz atmak dahi ölmeden önce görmeniz gerektiğini anlaşılır kılabilir. Birbirinin içine geçmiş, sık ağaçların ortasından geçerek gidilebilen Bled’e aşık olacaksınız.

Bled’den hemen sonra ise durağımız Slovenya’nın başkenti Ljubljana. Burada panoramik bir şehir turu ile Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, Eski Meydan, Tarihi Çeşme gibi noktalara uğruyoruz.

Yedinci Gün: Venedik’ten Milano’ya

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Colosseum

Kimileri aşıklar şehri diyor, kimileri kanallar şehri; siz ne derseniz deyin, ancak mutlaka görmeniz gerektiğini unutmayın. Tatil Dükkanı Avrupa’da 7 Ülke turu kapsamında, yedinci günde sizi Venedik’te muhteşem bir sabaha uyandırıyor. Günümüze zengin bir sabah kahvaltısından sonra, panoramik bir şehir turu ile başlıyor ve sonrasında kanallara doğru gidiyoruz. Görülmesi gereken yerlerde keyifli saatler geçirdikten hemen sonra ise durağımız Milano. Dilerseniz, Milano’ya giderken ekstra olarak organize ettiğimiz Verona turuna katılabiliyorsunuz. Colosseum’dan sonra İtalya‘nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna sahip olan Verona, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor.

Sekizinci Gün: Milano’dan İstanbul’a

Avrupa'da 7 Ülke Turu - Milano Gece

Rüya gibi geçen 7 gece 8 gün Avrupa Turu sonrasında, eve dönüş vakti. Pegasus Hava Yollarının PC 1214 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile, 15.00 civarında İstanbul’da iniyor ve turumuzu tamamlıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Kanallar Şehri Venedik - Manzara

Tatil Dükkanı tarafından düzenlenen ve 2019’da hemen her ay katılabileceğiniz Avrupa’da 7 Ülke turu, fiyata dahil pek çok avantajlı hizmet barındırıyor.

 • Lüks otobüslerle panoramik şehir turları.
 • Alandan otele transferler.
 • 7 Gece oda kahvaltı dahil, lüks otellerde konaklama.
 • Ekonomi sınıfı uçak biletleri.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.
 • Vaporetto ücretleri.

Siz de şu sıralar bir yurtdışı turuna katılmayı planlıyorsanız, Avrupa’da 7 Ülke Turu sayfamızdan, turumuz ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilir ve size uygun tarihlerde unutamayacağınız bir deneyime dair ilk adımı atabilirsiniz! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here