Tatil Dükkanı Blog’dan herkese merhaba! Önümüzdeki aylarda, kendinize bir yeni yıl hediyesi vermek ve güzel bir kültür turuna çıkmak isterseniz, Tatil Dükkanı aracılığıyla Kapadokya’ya gitmeye ne dersiniz? İzmir’den başlayacak bu muhteşem turumuz, tam 3 gece 4 gün boyunca size unutulmaz anlar yaşatabilir.

Kapadokya'da Balayı Tatili - Kış

Yazımızda, tur hakkında ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunacak, incelemeler yapacak ve gün gün nerede olduğumuzu açıklamaya çalışacağız. Siz de, İzmir’den başlayacak Kapadokya turumuz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilir; ayrıca En İyi Ekonomik Kar Tatili Önerileri başlıklı yazımızda kış aylarına yönelik ekonomik öneriler de edinebilirsiniz.

Kısaca 3 Gece 4 Gün Kapadokya Turu

Kapadokya Gezi Rehberi - Peri Bacaları Mevsim

Okumayı pek de sevmeyenler için aşağıda 3 gece 4 gün İzmir’den Kapadokya turuna dair kısa bir özet geçmeye çalıştık.

 • Tur, lüks otobüslerle gerçekleştiriliyor ve İzmir’den başlıyor.
 • İlk gün yolculukla geçerken, sonraki günlerde Ürgüp’ten Hacı Bektaş Veli Türbesi’ne pek çok yeri gezebiliyor, keşfedebiliyorsunuz.
 • Fiyata dahil hizmetlerimiz arasında muhteşem panoramik turlar ve çevre gezileri mevcut.
 • Ayrıca, zorunlu seyahat sigortanız da tur kapsamında Tatil Dükkanı tarafından sağlanabiliyor.
 • Belirtilen otellerde 2 gece yarım pansiyon konsepti ile konaklıyor, muhteşem sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri yiyoruz.

Gün Gün Neredeyiz?

Kapadokya Gezi Rehberi - Ihlara Vadisi - Zelve Ören Yeri

Gelelim, gün gün nerede olacağımıza, nereleri gezebileceğimize. İzmir’den Kapadokya turu, Ürgüp ile başlayıp Ihlara Vadisi ile son bulan, muhteşem bir kültür macerası.

1. Gün: İzmir’den Çıkış

Kurban Bayramı Tatil Önerileri

Turumuzun ilk günü, lüks otobüslerle yolculuk süreciyle başlıyor. Sizleri, aşağıdaki duraklardan alıyor ve İzmir’den çıkış yapıyoruz.

 • Mavişehir Ege Park Önü: 20:45
 • Bostanlı Vapur İskelesi Önü: 21:00
 • Lozan Meydanı Atatürk Lisesi Önü: 21:30
 • Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu Önü: 21:50
 • Bornova Sapağı (Ege Üniversitesi Önü): 22:00

Rotamız ise Ürgüp’e doğru çevriliyor.

2. Gün: Ürgüp’te Muhteşem Bir Keşif Günü

Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler - Kapadokya

Tokalı Kilise ve müzeler içerisinde görebileceğimiz Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise gibi pek çok muhtelif kilise ile turumuza başlıyoruz. Burası, mutfağı, İncil’in baştan sona resmedildiği muhteşem mimarisi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Kiliseleri ve müzeleri kısa bir ziyaretten hemen sonra ise, Ürgüp’e panoramik bir tur düzenliyoruz.

Panoramik tur kapsamında, Üçgüzeller Mevkii yine uğrayacağımız yerlerden bir tanesi ve burası Kapadokya’yı en güzel gören bölgeler arasında yer alıyor. Kısa bir fotoğraf ve keşif molasını Üçgüzeller’de verdikten sonra, unutamadığımız Türk dizilerinden Asmalı Konak’ın da çekildiği, Rum diyarı Mustafapaşa Köyü’ne doğru yol alıyoruz. Turumuz, Onyx Taş Atölyesi’nin ziyareti ile son buluyor ve gün sonunda otellerimize doğru yola çıkıyoruz.

Çavuşin – Paşabağı – Avanos – Hacı Bektaş Veli Türbesi

Kapadokya Gezi Rehberi - Peri Bacaları

Günümüz, muhteşem bir sabah kahvaltısı ile başlıyor. Ancak talep eden konuklarımız için, sabahın ilk saatlerinde balon turunu da ihmal etmiyoruz. Sabah kahvaltısı ve balon turu etkinliklerinden hemen sonra, rotamız Çavuşin’e doğru yöneliyor. Çavuşin ören yeri, kayaların oyulması sonucunda eski yerleşim yerlerinin görüldüğü muhteşem bir diyar. Çavuşin’den hemen sonra ise hem fotoğraf çekimi hem de keşfetmek adına, peribacalarının ve keşiş hücrelerinin bulunduğu Paşabağı’na yöneliyoruz. Paşabağı’ndan hemen sonra, farklı şekillerde ortaya çıkmış peribacaları misali yapıların bulunduğu Devrent Vadisi, rotamız arasında bulunuyor.

Devrent’ten hemen sonra ise Avanos’a doğru yol alıyoruz. Burada hem alışveriş yapma, el yapımı çanak çömlekleri keşfetme hem de sanat eserleri hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakalıyoruz. Rotamızın son durağı ise Horasan’da Hacı Bektaş Veli Türbesi’nin bulunduğu Hacı Bektaş Köyü oluyor.

Akşam yemeği ve konaklama için gün sonu otelimize dönüş yapıyoruz.

4. Gün: Derinkuyu Yeraltı Şehri – Narlıgöl – Ihlara Vadisi

Derinkuyu Yeraltı Şehri - Toplanma Odası

Turumuzun son gününü, sadece yolculuk kapsamında heba etmek bize uygun değil; bu sebepten sağlam bir sabah kahvaltısından hemen sonra, rotamız Derinkuyu Yeraltı Şehri oluyor! Bir mühendislik harikası olan bu yapı, tarihi savaşlarda baskınlardan kaçanların aylarca yaşayabileceği yerlerden bir tanesi ve keşif süreci oldukça heyecanlı.

Derinkuyu Yeraltı Şehri gezimizden sonra, rota üzerinde bulunan Narlıgöl’de kısa bir tur atıp ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken güzelliklerden Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Bu vadide, Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini ziyaret ediyor, ayrıca ekstra keşifler için size zaman veriyoruz. Ihlara Vadisi gezimizden sonra, dönüş yolunda panoramik bir tur yapmayı ve Alaaddin Tepesi, Mevlana Müzesi gibi yerleri görmeyi de ihmal etmiyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler Neler?

Kurban Bayramı Tatili Önerileri - Kapadokya

Tatil Dükkanı tarafından sunulan 3 gece 4 gün İzmir’den Kapadokya Turu için fiyata dahil sunulan hizmetler aşağıdaki şekilde listeleniyor:

 • Lüks otellerde iki gece yarım pansiyon konsepti ile konaklama.
 • Çevre gezileri.
 • Otobüslerde sunulan ikramlar.
 • Rahat ve konforlu otobüslerle ulaşım.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler Neler?

Kapadokya'da Balayı Tatili - Jakuzi

Tatil Dükkanı tarafından organize edilen turumuz için fiyata dahil olmayan hizmetler ise aşağıdaki şekilde listelenebilir:

 • Ekstra turlar.
 • Ekstra içecekler.
 • Kişisel harcamalarınız.
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
 • Öğle yemekleri.

Genel Yorum

Kapadokya Gezi Rehberi - Peri Bacaları Balon

Siz de, önümüzdeki aylarda İzmir’den yola çıkıp Kapadokya bölgesine gitmek ve muhteşem yerler keşfetmek isterseniz; lüks otobüslerle ulaşım ve otellerde konaklama gibi fiyata dahil fırsatları ile 3 gece 4 gün İzmir’den Kapadokya turumuz hakkında bilgiyi bizi arayarak alabilir, planınızı şimdiden yapabilirsiniz.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here